Poslední krok

Sobota 21.4.2007 ! Den, kdy se mělo rozhodnout o úspěšnosti letošní sezóny. Den, který se měl popřípadě zapsat zlatým písmem do historie klubu. Čím více se ten datum blížil, tím bylo vidět, že kluci začínají být nervóznější a nervóznější. Všem se honilo v hlavách, co kdyby to nevyšlo apod. Třebíč je přeci jen silné družstvo, a vždy záleží v jaké přijede sestavě a Bulldogs Brno B - tak tam se mohlo stát cokoli. Chmury navíc podtrhlo ještě zraněné koleno Jirky 14 dnů před turnajem. Vůbec netrénoval a v pátek jsme ještě na tréninku zkoušeli i alternativu, kdo brankáře nahradí z hráčů v poli. Odpovědnost na sebe vzal Pavel Koukal. Jirka byl ale odhodlán do branky nastoupit, ať se děje co se děje.

V sobotu ráno u autobusu se tedy sešla kompletní sestava, která objezdila celou sezonu. Chyběli pouze Čuhy a Trenťa, kteří sehráli jen jedno utkání. Ke dvanácti statečným se přidala sedmnácti členná družina věrných bystřických fandů, a tak se mohlo vyrazit směrem na Poličku.

V Poličce nás čekalo skoro domácí prostředí v podání pořadatelů z Lubné. Vítali nás opravdu srdečně, přáli nám hodně štěstí a vůbec nepřipouštěli, že bychom neměli vyhrát.

V 9,00 se galérka pro publikum zaplnila našimi fandy, protože dorazila ještě další desítka fandů, a mohlo se začít. Začali jsme přesně podle předpokladů, byť jsme nechtěli být nervózní, stejně jsme byli. Třebíč sice nepřijela v úplně nejsilnější sestavě, ale přeci jen bez děvčat a s dorostenci z juniorské sestavy. A tak jsme nevěděli, zda-li nám budou chtít oplatit divokou porážku 8:7 z prvního zápasu, kdy srovnali naše vedení 4:0 a o remízu pak přišli v poslední minutě. A nebo zda zápas budou chtít jen odehrát. Platilo spíše to druhé, ale neznamenalo to, že by nehráli, ale přeci jen nešli do soubojů úplně naplno, tak jak jsme to naordinovali našim hráčům. A tak zápas byl vyrovnaný, hrál se kombinační florbal, pouze vázla koncovka, zejména z naší strany. Šancí jsme měli dostatek, ale ani vyhlášení střelci nedokázali kolikrát trefit prázdnou branku. Uklidnění přinesl až gól dvě minuty před přestávkou. V druhé třetině jsme byli už klidnější, ale v koncovce se to neprojevilo. Opět jsme přidali branku až před koncem třetiny. Ve třetí třetině jsme byli už na koni, měli převahu a tu potvrdili dalšími třemi góly. Přesně v deset hodin se země zachvěla. To když zazněla závěrečná siréna, vítězstvím 5:0 jsme definitivně potvrdili první příčku v tabulce, a za mohutného řevu fandů všichni kluci naskákali na Jirku a u naší branky vytvořili hromadu těl. Při děkovačce divákům došlo i na házení dresů do hlediště ( poctivě se ale všechny vrátily ), hráči obdrželi i pamětní trička. Poté už hurá do šatny, kde jsme pokračovali v oslavách. Jak, to zůstane naším tajemstvím ( pro uklidnění - obešlo se to bez alkoholu).

ASK Bystřice n/P – SK SnipersTtřebíč 5:0 (0:1,0:1,0:3)
branky: 13.,29.,43., Prášil; 33.,39.,Juda; vyloučení: 1: 1; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Plachý, Drápal

A tak se zdálo, že již v dalším zápase nebude o co hrát, že bude těžké hráče namotivovat, aby zápas sehráli důstojně. Ale v sázce ještě byl jeden primát, celou sezonu odehrát bez jediné porážky.

Ve čtrnáct hodin začal tedy náš druhý zápas o naši neporanitelnost. Ještě před začátkem zápasu nás mile překvapil kapitán soupeře, když nám donesl asi dvanáct poukázek na slevu vstupného na čtyři mezinárodní zápasy české reprezentace, která se sehrají v Brně.

Na samotném zápase bylo ale přeci jen vidět, že už o tolik nejde. Kluci se sice snažili, ale přeci jen už to nebylo úplně naplno, ale ani to nebylo odfláknuté. O to skvělejší byla atmosféra v publiku. Oba bubeníci se od prvních vteřin ujali tempa a v podstatě ho drželi celý zápas, ostatní fandové se přidali a druhý zápas si prostě užili, vždyť letos to bylo naposledy a tak proč si neužít závěr báječné sezony.

I na hřišti bylo na co koukat, Buldoci přeci jen nechtěli prohrát. Snažili se důsledně bránit, nenechat se vylákat a čekali na naše chyby. A ty se objevily. Za stavu 2:0 jsme důsledně nepokryly protihráče a inkasovali zbytečný gól. Pak se jaksi na hřišti přitvrdilo a v poslední třetině to zbytečně vyvrcholilo. Celou sezonu jsme sehráli bez zranění a v posledním zápase, kdy už o nic nešlo jsme málem přišli o dva hráče. Konec zápasu se tak dohrával skoro pět minut ve čtyřech. To nám vyhovovalo, po ukázkové akci Vendy s Milošem jsme přidali třetí gól, po chvilce pak ještě jeden. Vítězství 4:1 podtrhlo součet výsledků letošní sezony. Vedle vytouženého postupu se nám podařilo udržet neporanitelnost.

ASK Bystřice n/P – Bulldogs Brno B 4 : 1 (1:0,1:1,2:0)
branky: 10.,26., Prášil;40. 41., Juda; - 8., Budík; vyloučení: 1:3; využití: 0:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Drápal, Blaha M.

Co dodat? V první řadě pogratulovat klukům k vítězství, popřát jim hodně štěstí v příští sezoně. Dále si poděkování zaslouží fanoušci, kteří nám nejednou pomohli a kteří si zaslouží absolutorium. Takovou kulisu, jakou jsme měli my při zápasech, jsem jinde nezažil ( na našich turnajích). Zvláštní poděkování bych adresoval Vencovi s Lubošem, kteří náš tým opouští a příští sezonu již s námi nemůžou absolvovat. Byl bych rád, kdyby si ostatní kluci vzali příklad z jejich přístupu k tréninku a ke hře. Myslím si, že právě Venca byl ten hlavní motor, který celý tým táhl morálně za postupem. Hodnocení týmu a jednotlivců si necháme ale na jindy, na slavnostnější příležitost, a že nějaká bude, „tak vo tom žádná“!

Na závěr tedy již naše tradiční sestava: v brance Jiří Paleček, obrana: Luboš Císař, Roman Mach, Michal Mazánek, v útoku se střídali Tomáš Dufek, Roman Dvořák, Tomáš Fryšovský,Václav Juda, Martin Kaštánek, Pavel Koukal, Miloš Prášil a Jiří Špaček.