Pohár ČFbÚ

I letos jsme v rámci přípravy na novou sezonu přihlásili muže do poháru ČFbÚ. Od účasti si hlavně slibujeme sehrání 4 ostrých zápasů poslední prázdninový víkend. Účast na prázdninových turnajích jsme prozatím zamítli, neboť bychom na žádném turnaji nebyli v kompletní sestavě. I když je parvdou, že ani na pohárová utkání jsme neodjížděli v ideálních sestavách, ale zase jsme si vyzkoušeli nové hráče.
Již los prvního kola nasvědčoval, že sehrajeme 3 těžká utkání - s druholigovými Svitavami, s Dačicemi - věčným rivalem z naší ligy a Sokolem Brno III. Jen zápas s Novým Jičínem se jevil jako zápas na rozehrání. Ani jsem netušil, jak se papírové předpoklady naplní. Se Sokolem Brno rozhodla druhá třetina, kterou jsme vyhráli 2:0, potěšily využité obě přesilovky, i když jsme se při nich hodně natrápili. Výsledek 6:4 (2:2; 2:0; 2:2) nás přiblížil postupu. Druhý zápas s Dačicemi byl o něčem jiném. Od počátku se očekávala bitva, stejná jako v obou zápasech v loňské sezoně. Ty skončily vždy našim vítězstvím tím nejtěsnějším rozdílem, byly ostré jako břitva, strhující svým tempem a pro diváky určitě zajímavé množstvím zvratů. Dačičtí, řádně nabuzeni (jejich první zápas) na nás vlítli hned od začátku, my jsme bránili a vyráželi do rychlých brejků, Dačice skvěle kombinovaly a bušily do nás. Výsledek nevybočil z tradice vzájemných bojů, akorát byli tentokráte úspěšnější Dačice, 1:2 (0:0; 1:0; 0:2), ve třetí třetině už nám evidentně docházely síly. Třetí zápas s druholigovými Svitavami nám měl ukázat, jaké ambice si v nové sezoně můžeme dělat. Do druhé ligy chceme postoupit, to je neoddiskutovatelné, a tak vzájemná konfrontace s druholigovým celkem odkryje i naše případné možnosti v působení v druhé lize. Konečný výsledek sice vyvolával z různých pohledů různé pocity. Z pohledu přípravy na sezonu byl ideálně modelový, z pohledu hráčů vyvolal zklamání, protože během posledních tří minut přišli o vítězství, z pohledu diváků šlo určitě o atraktivní podívanou a z pohledu postupových ambicí se jednalo o postupovou jistotu. Konečná remiza 4:4 (1:0; 1:1; 3:2) ale v konečné fázi je úspěchem. Jako jediní jsme s vítězem skupiny neprohráli. K závěrečnému zápasu nastupovali hráči ještě zklamáni ze ztráty vítězství v posledních minutách předešlého utkání. Pověst favorita jsme však potvrdili a vyhráli nad Novým Jičínem vysoko 13:0 (4:0; 6:0; 3:0).
K druhému kolu jsme cestovali do Havířova. I když nastaly docela zásadní komplikace se sestavou, chtěli jsme postoupit. Tajně jsme si dělali zálusk na třetí místo, které nám dávalo jistotu domácího zápasu proti prvoligové Kopřivnici. A tak jsme vše vsadili na sobotu, kde se dle nás měla odehrát hlavní bitva o třetí postupové místo. Tentokrát bylo až podezřelé, jak lehce bylo splněno a po výsledcích 12:1 (2:0; 8:0; 2:1) s Odkvětem Hrabová a 14:4 (7:1; 3:1; 4:2) s FBC Libinou byla jistota postupu stvrzena. Nedělní výsledky 2:5 (1.1; 1:0; 3:1) se Slávií Havířov a 2:10 (0:4; 1:4; 1:2) s Fbc Prostějov potvrdili jistotu III. kola a jistotu domácího zápasu. Ostatní „předsevzetí a události“ doufám zůstanou v hlavách hráčů, v kabině a v Havířově.
Třetí kolo bylo pro naše hráče svátkem. Vikingy z Kopřivnice si kluci přáli, někteří se na ně byli loni dívat při utkání I ligy ve Ždáře n.S. Zatím to byl nejvýše postavený celek v mužské kategorii, se kterým jsme měli poměřit síly. Atmosféra před zápasem byla skvělá, nemalou měrou se přičinili i diváci, kteří opět potvrdili, že v Bystřici bývá skvělá divácká kulisa ( 124 diváků). Doufám, že i samotný zápas je nezklamal.
Sice jsme nemohli být v té nejsilnější sestavě, sice jsme ještě nikdy nehráli tak dlouhý zápas (3x 20 min čistého času), ale nemohlo to zlomit naše odhodlání. I na lavičce se objevili hráči z „B“ aby nasáli atmosféru ( ta je jiná, než při sledování z tribuny) velkého zápasu.
Slavnostní nástup, zahajovací sestavy a šlo se na plac. Hned úvodní minuty naznačily, jak bude zápas probíhat. Kopřivnice bude kombinovat, my vyrážet do rychlých protiútoků. Sice jdeme do vedení, ale během tří minut uprostřed třetiny Kopřivnice otáčí a ukazuje svoji sílu – rychlá a přesná kombinace. Po dalším obdržené brance v oslabení to s námi začíná být vážné. Ale naštěstí se nám před koncem třetiny daří snížit na 2:4. Po přestávce jdeme na hřiště s odhodláním důslednější obrany. A naše taktika se nám daří, možná k tomu napomohli i hráči soupeře, že je uspokojilo dvoubrankové vedení. Ale už se nám dařilo mnohem lépe pokrýt si protihráče i naši obranou polovinu. Vyčkávali jsme, chtěli jsme být trpělivý a v útoku nebezpečnější. A vyplatilo se. V polovině druhé třetiny snižujeme na 3:4. O poslední pauze se utvrzujeme, že je potřeba vytrvat ve zvolené taktice, hrát důsledně v obraně a čekat na příležitost. Věděli jsme, že nějaký gól dáme, ale hlavně jsme chtěli neinkasovat. Ale během prvních dvou minut nám soupeř bere iluze na zvrat. Dvěma rychlými góly nás zase posadil na zadek. Nevzdáváme to. Za 25 sekund snižujeme a rozpoutáváme pikantní přestřelku. Na časomíře je odehráno 2:47 a diváci viděli již tři branky, polovinu toho co za předešlé dvě třetiny. Obrané povinnosti na obou stranách berou za své a hraje se vabank, v duchu hesla našeho týmu „ něco pro diváky“. Čas 3:45 – dáváme na 5:6; následně míjíme prázdnou branku, v čase 4:24 inkasujeme – 5:7; 6:28 – snižujeme 6:7; 6:52 – inkasujeme 6:8. V čase 13:39 přidává soupeř pojistku v podobě 9 branky. Útočíme, rveme se, ale stačilo to již pouze na snížení na konečných 7:9. Dvě minuty před koncem odvoláváme golmana, ale víc už se nestane. Na hráčích je vidět zklamání a smutek. Cesta pohárem končí. Ale myslím, že můžeme odejít se vztyčenou hlavou. Určitě jsme sehráli divácky atraktivní utkání, vítězství jsme soupeři nedarovali zadarmo. Sportovně nutno uznat, že soupeř byl lepší, takticky i individuálně vyspělejší, prostě se projevily pětileté zkušenosti z I. ligy.
Takže nezbývá než poděkovat hráčům za povedenou reprezentaci a popřát jim mnoho štěstí v začínající sezoně. Diváky jsme doufám nezklamali, a že tato divoká přestřelka byla tou nejlepší pozvánkou na naše další domácí zápasy. Nejbližší se hraje 30.10.2010 a zrovna nás čeká utkání s jedním z kandidátů na postup do II.ligy – s Jindřichovým Hradcem, se kterým máme z loňska vyrovnanou bilanci – jedna výhra, jedna prohra.

Podporují nás v činnosti

Znak města Bystřice nad Pernštejnem
Znak města Bystřice nad Pernštejnem
Podpořil Kraj Vysočina

Český florbal

Přihlášení

Partneři ASK

Logo Wera Werk s.r.o.

Logo Fat Pipe

Lion Sport

Stojí za pozornost

Nadcházející události

Chceš být florbalistou