IX. Ples sportu

Náš oddíl ASK Bystřice byl i v roce 2010 spolupořadatelem tradičního Plesu sportovců. Ještě jednou jménem všech organizátorů děkujeme všem, kteří se tohoto plesu účastnili a tím nepřímo podpořili rozvoj sportu u nás ve městě. Také děkujem všem sponzorům, kteří nám přispěli na uspořádání tohoto plesu ať již věcným darem, finančním příspěvkem, nebo si zaplatili reklamu.
Děkujeme tedy za Vaši přízeň a těšíme se nashledanou v roce 2011 při X.Plese sportovců.

Také v letošním roce byli na tomto plese slavnostně vyhlášení nejúspěšnější sportovci města za rok 2009. Přinášíme zde tedy přehled oceněných sportovců za rok 2009. Sportovce a trenéry na ocenění navrhovaly sportovní organizace registrované ve městě. Z těchto návrhů poté komise sportu vybírá sportovce k ocenění.

Nejúspěšnějším trenérem roku 2009 se stal : Vlastimil Kurfürst Sokol Bystřice n.P. - oddílu šermu Družstvo žaček v šermu pod jeho vedením dosáhlo na MČR 2.místo ve své kategorii.

Nejúspěšnějším kolektivem roku 2009 se stalo : Družstvo dorostenek Gymnázia Bystřice n.P. V roce 2009 dosáhly na 6. místo v atletickém poháru CORNY středních škol a 1.místo v KP stejné soutěže.

V kategorii nejúspěšnější sportovec v oddílech mimo Bystřici n.P. se: Na třetím místě umístil Jan Kotnour – FC Jihlava; hráč ligového týmu z Jihlavy, člen širšího reprezentačního výběru. Na druhém místě se umístil Zdeněk Kolář – Tenisový klub Agrofert Prostějov, 1.místo ve dvouhře CT Bystřice; CT Blansko, 1.místo ve čtyřhře CT Litomyšl, CT Bystřice, CT Tišnov.

Nejúspěšnější sportovcem v této kategorii se pro rok 2009 stala Radka Janoušová – AK Nové Město na Moravě, 1.místo MČR 1500 metrů, 3.místo MČR 800 m, 3.místo MČR 800 m v kat.dospělých. V kategorii nejúspěšnější sportovec v oddílech registrovaných v Bystřici n.P. se na třetím místě umístnil Jaromír Chocholáč ml. - ASK Bystřice, hráč 1.ligy dorostu ve florbale, který je současně aktivním hráčem SK Bystřice. Na druhém místě se umístnila Lydie Brázdová - Gymnázium Bystřice, členka atletického družstva (3.místo v poháru středních škol „CORNY“). Nejúspěšnějším sportovcem města pro rok 2009 v této kategorii se stala Zuzana Bukáčková - Sokol Bystřice, 1.místo na MČR v šermu, 2.místo v Českém poháru, 52.místo na Mistrovství světa v Belfastu.

Současně probíhala také anketa občanů města „Cena občana Bystřice nad Pernštejnem“, kde se v jednotlivých kategoriích stali vítězi: Pavla Jakubcová (Dance Style) – kat. trenér, cvičitel v místních oddílech SK Bystřice –„muži A“ – kategorie oddíl registrovaný v Bystřici n.P. Luboš Zbytovský (SK Bystřice n.P.) – kat. sportovec v místních oddílech Radka Janoušová (AK Nové Město n.M.) – kat. sportovec v jiných oddílech

V absolutním pořadí „Ceny občana Bystřice! Se stala vítězkou cvičitelka aerobiku Pavla Jakubcová (Dance style Bystřice n.P.).

Zvláštní uznání za přínos a rozvoj sportu bylo uděleno Jiřímu Šenkýřovi, který byl v roce 2009 vyhlášen legendou prvoligového basketbalového týmu Pardubice. Celkem odehrál v nejvyšší soutěži basketbalu 191 utkání, z toho 139 v pardubických barvách, kde nastřílel celkem 1397 bodů. V Bystřici se stále aktivně věnuje basketbalu a je hlavním organizátorem již tradičního streatballu „Memoriál Jiřího Šenkýře“.

Titul osobnost sportu, který je udělován nepravidelně, byl za rok 2009 udělen Aloisi Boučkovi, za jeho dosavadní přínos sportu v Bystřici nad Pernštejnem. Sportu se začal věnovat již na základní a střední škole a to pod vedením profesorů Sýkory a Svobody. V Bystřici začal s fotbalem, kde prošel všemi věkovými kategoriemi, od žáků až po muže, za které hrál už od svých 16 let. Od 17 let se věnoval volejbalu, kterému zůstal věrný až dodnes. V průběhu vysokoškolských studií hrál II.ligu za Novou huť Ostrava. V roce 1977 se vrací do Bystřice, kde se volejbalu aktivně věnuje do roku 1992 jako hráč a do současnosti jako trenér. Po celou dobu své pedagogické praxe se naplno věnoval dětem i mládeži.
Členové ASK Bystřice nad Pernštejnem tímto dodatečně gratulují všem vyhodnoceným, ale i ostattním nominovaným sportovcům.

PřílohaVelikost
ples1.jpg339.68 KB
ples2.jpg308.75 KB
ples3.jpg308.86 KB
ples4.jpg320.62 KB
ples5.jpg279 KB

Podporují nás v činnosti

Znak města Bystřice nad Pernštejnem
Znak města Bystřice nad Pernštejnem
Podpořil Kraj Vysočina

Český florbal

Přihlášení

Partneři ASK

Logo Wera Werk s.r.o.

Logo Fat Pipe

Lion Sport

Stojí za pozornost

Nadcházející události

Chceš být florbalistou